מקרה בוחן

אנו גאים להוביל את הפיתוח וההקמה של מערכת חוצת פלטפורמות לבקרת איכות הבנייה. המערכת שפיתחנו זכתה להיבחר כאחת מ 5 החברות המובילות בעולם בענף.  במקרה בוחן זה נתאר ככל שניתן את האתגרים שהיו בפיתוח מערכת מורכבת שכזו.

המערכת פותחה מקצה לקצה, מאפיון טכני,  ארכיטקטורת מידע, תשתיות (DevOps), פיתוח Front End ופיתוח אלגוריתם ייחודי לענף,

ניהול הפרויקט דרש עמידה בתקציב ובלוחות זמנים צפופים.

מוזמנים לראות הישן מול החדש

פרויקט רצוף אתגרים, חשיבה ועשיה… פשוט תגללו את הסליידר ימינה ושמאלה
ותגלו בתמונה אחת איזו דרך עברנו ומהי התוצאה.

ניהול פרויקטים בענף הבנייה

ניהול פרויקטים בענף הבנייה הוא תהליך מורכב, ארוך שדורש תכנון ותמרונים יומיים של הקבלן האחראי על הפרויקט.

כמות המשימות בפרויקט בנייה היא עצומה, המון משימות קטנות הדורשות דיוק ותשומת לב לכל כך הרבה פרטים בשילוב של בטיחות, אנשי מקצוע, ספקים ועמידה בלוחות הזמנים הצפופים דורשים מהקבלן האחראי להיות וירטואוז כדי לא לעכב את הפרויקט.

האתגר היה לאפשר לקבלן לנהל את כל האילוצים ממקום אחד ויותר מכך לאפשר בצורה נוחה ומהירה שינוי של הלו״ז על ידי גרירה ושחרור של שלבים.

היכולת לראות את כל המשימות הגדולות והקטנות יחד על אותו מסך בשילוב עם יכולות עריכה מתקדמות מאפשרות לקבלנים לנהל את הפרויקט בצורה חכמה.

המערכת החדשה היא בצד ימין
b3 a4
b1 a1

רקע על הפיתוח

את המערכת בנינו מהתחלה. האתגר היה למצוא פתרון לכמות גדולה של נתונים שמפוזרים במספר מערכות, מקביל ללמוד מה עושה כל נתון ומה החשיבות שלו, להבין את הפרויקט לעומק, להבין את המשמעויות ולתכנן , לפתח ולהרכיב מהכל כלי שיתן לקבלן פתרון שהוא זקוק להן לעבודה השוטפת ולייצר חווית משתמש נוחה לשימוש ותפעול על ידי הצוותים השונים בשטח.

המערכת תוכננה בקפידה מהתחלה עם תמיכה בשפות שונות, כיווני שפה ותמיכה למדינות, תכנון שיאפשר בעתיד גידול טבעי של המערכת ויכולת הרחבה שלה בהתאם לצרכים העסקיים.

בנוסף לזה המערכת הותאמה למכשירים שונים, אייפון, אנדרואיד ומחשב. ומאפשרת למשתמשים לגלוש מדפדפן או במובייל באמצעות אפליקציה ייעודית שפיתחנו במיוחד עבור הפרויקט.

אחת הדרישות הייתה לבנות מעין גוגל דרייב פנימי המאפשר העלאה מרובה של קבצים גדולים ויכולת ניהול גרסאות של כל קובץ שעולה למערכת, מעבר לזה כל קובץ ניתן לצפייה בהתאם לפורמט עם אפשרות שיתוף,הורדה וסל מחזור.

בנוסף לזה דרישה נוספת הייתה עבודה במצב OFFLINE (מצב לא מחובר) שניתן יהיה לעבוד במקומות בהם אין אינטרנט כמו מרתפים ומקומות ללא קליטה. הפרויקט דרש פיתוח פתרון ייחודי המותאם לסביבת העבודה בשטח.

בנוסף לעוד המון יכולות המוגנים בפטנט, היה אתגר נוסף שעמד בפנינו והוא לוחות הזמנים הצפופים מאד, אך בכולם עמדנו בהצלחה.

בהקמה של מערכת מורכבת שכזו יש לקחת בחשבון את כל הדרישות ולהבין את הבעיה שאנחנו מעוניינים לפתור.

מעבר לניהול הדוק ומורכב של לוחות הזמנים יש לספק פתרונות טכניים ולתת ביטוי עיצובי בממשק המשתמש. לכן כל אנשי הצוות חלק מהתהליך מהתחלה ועד סיום הפרויקט.

לאחר מספר פגישות תכנון וכתיבה של אפיון טכני יסודי בנינו תוכנית פיתוח מסודרת ומפורטת שהלקוח אישר, ומיד ניגשנו לבניית הארכיטקטורה הטכנית, תשתיות, תכנון מסד הנתונים ותחילת פיתוח המסכים והאלגוריתם וחלקי המערכת העיקריים. תהליך העבודה הייחודי שלנו מאפשר השקה של המערכת במהירות ושדרוגה על פי מקצים ומודלים.

הפיתוח בוצע בצוותים כאשר כל צוות קיבל מודול אחר לפיתוח וביצע לפי העיצוב ועל פי הדרישות הטכניות. התהליך כולו נעשה בשיתוף מלא עם הלקוח ופגישות סטטוס שבהם עדכנו בנעשה. ההבנה המעמיקה של הפרויקט מאפשרים לנו כחברה לספק פתרונות רוחביים איכותיים וצהירים ובזמן אמת.

שפת הפיתוח בפרויקט הינה Remix , מה זה ? ReactJS משולב עם NodeJS , פיימוורק חזק מאד שנקרא Remix , אנחנו חלוצים בתחום בישראל. המערכת מבוססת מסד נתונים PostgreSQL והאפליקציה פותחה בשפת React Native ונמצאת בחנויות זמינה להורדה ללקוחות החברה.

המערכת משלבת תהליכים הרצים ברקע ותהליכים מתוזמנים המאפשרים שליחת התראות והודעות למשתמשי הקצה.

יש עוד הרבה מה לראות ומה לספר ונשמח לספר יותר על מקרה בוחן נוספים בפגישה, אם הגעתם עד כאן נשמח שתצרו קשר ונדבר על הפרויקט שלכם.

b2 a2
נגן וידאו

אחת מ 5 החברות המובילות בעולם!

קונקאם נבחרה לאחת מ-20 החברות החדשניות בניהול מידע בישראל, ולאחת מ-5 החברות המובילות במערכות לבקרת איכות בבנייה בעולם.